16.3 C
Σάββατο, 26 Οκτωβρίου, 2024

Μπαρτσελόνα-Βιλερμπάν 90-83: Με “υπογραφή” Πάντερ γλίτωσε το κάζο (vids)

Η Μπαρτσελόνα δυσκολεύτηκε πολύ απέναντι στην ανανεωμένη Βιλερμπάν, αλλά πήρε τη νίκη με 90-83 για την 5η αγωνιστική της Ευρωλίγκας και βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας με ρεκόρ 4-1, ενώ η φιλοξενούμενη στο 2-3 και την 14η θέση.

Οι Ισπανοί παρουσιάστηκαν χαλαροί στις τρεις πρώτες περιόδους, με τους Γάλλους οι οποίοι δείχνουν πολύ καλύτεροι σε σχέση με πέρυσι, να είναι μπροστά στο σκορ στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού. Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι "μπλαουγκράνα" έπαιξαν καλύτερη άμυνα, έβαλαν τα σουτ και ο Κέβιν Πάντερ εμφανίστηκε στα κρίσιμα τελευταία λεπτά, "υπογράφοντας" τη νίκη.

Πρώτος σκόρερ για την Μπαρτσελόνα ήταν ο Κέβιν Πάντερ με 20 πόντους, με τον Γιαν Βέσελι να τον ακολουθεί έχοντας 14. Από πλευράς Βιλερμπάν 21 πόντους, 4 ριμπάουντ και 3 ασίστ είχε ο Τέο Μαλεντόν, με τον Νιλ Σακό να έχει 17 και 9 ριμπάουντ και τους δύο τους να έχουν ξεκινήσει εκπληκτικά τη σεζόν.