15.3 C
Τρίτη, 22 Οκτωβρίου, 2024

Μπαρτζώκας: «Για πέντε λεπτά παίζαμε σαν να έχει τελειώσει το ματς, έτοιμοι με Παναθηναϊκό»

Ο Γιώργος Μπαρτζώκας μίλησε για την νίκη του Ολυμπιακού στην Καρδίτσα και την εικόνα της ομάδας του, σχολιάζοντας την επιστροφή του Νίκολα Μιλουτίνοφ και τα επερχόμενα μεγάλα ματς με Μπάγερν και Παναθηναϊκό.

Αναλυτικά, όσα δήλωσε:

«Η συγκέντρωση ήταν ένα θέμα στο δεύτερο ημίχρονο. Σταματήσαμε να παίζουμε με ταχύτητα, το πρώτο πεντάλεπτο του τρίτου δεκαλέπτου ήταν αποκαρδιωτικό, σαν να νομίζαμε ότι τελείωσε το παιχνίδι, σε εκείνο το διάστημα δώσαμε πολλά σουτ στην Καρδίτσα. Σκοράραμε 30 πόντους, παίζαμε με διάφορα σχήματα που δεν είχαμε δοκιμάσει, αλλά η προσήλωση πρέπει πάντα να είναι ίδια, κυρίως για τον κόσμο που έρχεται να πληρώσει εισιτήριο.

Ο Μιλουτίνοφ είναι πολύ σημαντικό κομμάτι και χαιρόμαστε που γύρισε. Θέλαμε να τον βάλουμε να παίξει 15-18 λεπτά, για να μπει σιγά σιγά στο rotation, πιεστήκαμε όταν έλειψε μαζί με τον Φαλ. Θα μπορέσουμε να προετοιμάσουμε το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό, παρότι θα έχουμε μόλις μία μέρα, αλλά πρώτα έχουμε ένα μεγάλο ματς με την Μπάγερν στο Μόναχο».