20.8 C
Πέμπτη, 17 Οκτωβρίου, 2024

Ερυθρός Αστέρας-Πρωτεάς Βούλας 93-53: Δεν τα κατάφερε στην Σερβία

Μετά την ιστορική νίκη επί της Σέπσι,ο Πρωτέας γνώρισε την «βαριά» ήττα στην FMP ARENA με σκορ 93-53 και υποχώρησε στο 1-1 για το EuroCup Γυναικών.

George-prot voulas-gynaikes

Άν και στο τέλος της πρώτης περίοδου οι παίκτριες του Μάριου Δεσποτάκη βρίσκοταν στο -4(19-15), στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Σέρβες επέβαλαν τον ρυθμό τους και πήγαν στα αποδυτήρια με διαφορά 24 πόντων(48-24). Επιστρέφοντας απο το ημίχρονο, οι γηπεδούχες συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και ανέβασαν την διαφορά στους 27(60-47).Στην τελευταία περίοδο, η διαφορά ανέβηκε ακόμη περισσότερο. Ο Ερυθρός Αστέρας ήταν εκπληκτικός και στις δύο άκρες του παρκέ, με το ταμπλό να δείχνει 93-53 στην λήξη του αγώνα.

MVP για τις «ερυθρόλευκες» ήταν η Nedeljkov(21 π., 4 ριμπ., 2 ασ.)
Απο τον Πρωτέα ξεχώρισε η Σακελαρίου η οποία σκόραρε 11 πόντους, μάζεψε 1 ριμπάουντ και έδωσε 2 ασσίστ.