23.8 C
Κυριακή, 29 Σεπτεμβρίου, 2024

Καρδίτσα-ΠΑΟΚ 87-70: Έρχονται… για μεγάλα πράγματα οι Θεσσαλοί! (vid+pics)

Μια εκπληκτική σε άλλο ένα φιλικό Καρδίτσα έστειλε και πάλι αισιόδοξα μηνύματα απέναντι σε έναν ΠΑΟΚ με περισσότερα σκαμπανεβάσματα, επικρατώντας με 87-70 στο μεταξύ τους φιλικό και δείχνοντας έτοιμοι για την Basket League.

Η νίκη της Καρδίτσας στο φιλικό με τον Παναθηναϊκό μόνο τυχαία δεν ήταν μάλλον, αφού οι Θεσσαλοί συνεχίζουν να δείχνουν πολύ καλή εικόνα στα παιχνίδια πριν από το ξεκίνημα της σεζόν. Το ίδιο έκαναν και κόντρα στον ΠΑΟΚ, κερδίζοντας με 87-70 και απευθύνοντας μήνυμα σε άπαντες για την παρουσία της στην Basket League.

Με ένα «μπαράζ» από τρίποντα, η ομάδα του Βαγγέλη Αγγέλου προηγήθηκε με «διπλό» σκορ (34-17) στην πρώτη περίοδο και μέχρι το ημίχρονο είχε πετύχει 11 σουτ πίσω από τα 6.75 μέτρα (54-39). Όσο κι αν προσπάθησαν οι Θεσσαλονικείς στη συνέχεια, οι γηπεδούχοι ήταν «καταιγιστικοί» κι έφτασαν σε αυτό το αποτέλεσμα, με τις δύο ομάδες να δίνουν νέο ραντεβού σε τέσσερις ημέρες (28/9) στην Πυλαία.

Δεκάλεπτα: 34-17, 54-39, 72-56, 87-70