15.9 C
Τρίτη, 30 Απριλίου, 2024

Η Μιλάνο φλέρταρε με την γκέλα (vids)

Πόσο απέχει η καταστροφή από την ανακούφιση στο μπάσκετ; Μερικές στιγμές ή μάλλον ένα σουτ, Άστοχο ή εύστοχο. Η Μιλάνο αντιμετώπισε το φάσμα μιας εκτός προγράμματος ήττα στην ιταλική λίγκα αλλά την απέφυγε. Επικράτησε εκτός έδρας της Κρεμόνα με 83-81 και έφτασε τις 14 νίκες σε 15 παιχνίδια. Τα κατάφερε αφού το σουτ τριών πόντων που επιχείρησε ο Χομς λίγο πριν το τέλος και με το σκορ στο 81-83, ήταν άστοχο.

Η Μιλάνο είχε τον έλεγχο στο πρώτο ημίχρονο αφού προηγήθηκε με έξι στο τέλος της πρώτης περιόδου (18-24) και εννιά στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου (35-44) όμως δεν τελείωσε την υπόθεση νίκη και... έμπλεξε.

Η Κρεμόνα μέσα από την άμυνα της έμεινε στο παιχνίδι (57-62 στο 30'), το διεκδίκησε μέχρις εσχάτων (78-78 στο 37') όμως η Μιλάνο στάθηκε όρθια με τρεις βολές του Κέβιν Πάντερ στο τέλος.

Για τους νικητές ο Πάντερ είχε 15 πόντους, ο Ταρζέφσκι 14 με 12 ριμπάουντ και ο ΛεΝτέι 11 με έξι ριμπάουντ. Για τους γηπεδούχους, ο Χομς είχε 22 αλλά με 4/13 τρίποντα.