23.8 C
Κυριακή, 22 Σεπτεμβρίου, 2024

Ήττες για Βασιλειάδη και Ζήση (vids)

Η Τενερίφη νίκησε 90-78 την Ομπραντόιρο του Κώστα Βασιλειάδη και η Μάλαγα 77-65 την Μπανταλόνα του Νίκου Ζήση, στους αγώνες που έριξαν την αυλαία της πρώτης ημέρας της τέταρτης αγωνιστικής του ισπανικού πρωταθλήματος.

Η «Όμπρα» έχει πλέον ρεκόρ 1-3 και βρίσκεται στα χαμηλά του βαθμολογικού πίνακα, ενώ η «Πένια» παραμένει η μοναδική ομάδα χωρίς νίκη και είναι ουραγός. Στον αντίποδα η Τενερίφη έχει ρεκόρ 2-2 και η Μάλαγα το ίδιο.

Ο Κώστας Βασιλειάδης πραγματοποίησε μία από τις χειρότερες εμφανίσεις του τα τελευταία χρόνια μένοντας στο παρκέ μόλις για 13 λεπτά, χωρίς να καταφέρει να σκοράρει κι έχοντας 0/4 τρίποντα.

Καλύτερη εμφάνιση για το Νίκο Ζήση στην ήττα από τη Μάλαγα, με τον πολύπειρο γκαρντ να καταγράφει σε περίπου 22 λεπτά συμμετοχής, 4 πόντους, 5 ασίστ και 3 ριμπάουντ.