28.1 C
Παρασκευή, 27 Σεπτεμβρίου, 2024

Άνετος κι ωραίος ο Πανιώνιος

Τη δεύτερη νίκη του στο 46ο Πανελλήνιο Παίδων πέτυχε ο Πανιώνιος που επικράτησε της Καλύμνου με 84-31.

Ο Πανιώνιος πήρε προβάδισμα με 11-2 στα πρώτα λεπτά του αγώνα. Η Κάλυμνος μείωσε σε 11-8, όμως το δεκάλεπτο έκλεισε με 15-8 για την ομάδα από τη Νέα Σμύρνη. Η δεύτερη περίοδος ήταν καθοριστική για την εξέλιξη του αγώνα, καθώς η νικήτρια ομάδα προηγήθηκε με 40-15 ύστερα από σερί 25-7. Στα δύο τελευταία δεκάλεπτα, οι δύο προπονητές χρησιμοποίησαν για αρκετή ώρα τους παίκτες τους καθώς τα πάντα είχαν κριθεί.

Δεκάλεπτα: 15-8, 40-15, 61-26, 84-31
Διαιτητές: Τσιαπλής-Σταθόπουλος
Πανιώνιος (Μελέτης): Μαντέλας 9, Γκίκας 2, Κανελλόπουλος 7(1), Χρήστου 6(1), Κωστακόπουλος 7(1), Λάζαρης 4, Νιβολιανίτης 24(7), Μαγγανάς 4, Σκαρμούτσος 8(1), Πετρίδης, Μακαριάδης 3(1), Μόουσα 10.
Κάλυμνος (Καλαϊτζίδης): Τρικοίλης Ν. 3(1), Χειλάς, Κουλιανός 18, Σισώης 3, Πελεκάνος, Οικονόμου, Ηλιάδης, Ρογαλίδης 5(1), Λαμπρινός 2, Πλάτσης.