32.1 C
Κυριακή, 29 Σεπτεμβρίου, 2024

Άλωσαν το Κλίβελαντ οι Ουίζαρντς (vids)

Επιστροφή στο ΝΒΑ με ήττα για τους Κλίβελαντ Καβαλίερς, με 110-103 από τους Ουάσινγκτον Ουίζαρντς στην «Quicken Loans Arena».

Οι εκπρόσωποι του Οχάιο μετρούσαν θετικό σερί τεσσάρων νικών, αλλά οι «πρωτευουσιάνοι» ήταν καλύτεροι κι έφθασαν στην τρίτη διαδοχική νίκη τους, με τους Τόμας Σατοράνσκι και Κέλι Ούμπρε Τζ. να έχουν από 17π., ενώ άλλους 15π. με οκτώ ριμπάουντ, δύο ασίστ και ισάριθμα κλεψίματα είχε ο Ότο Πόρτερ Τζ. Ο Λεμπρόν Τζέιμς με 32π., εννέα ριμπάουντ, οκτώ ασίστ και δύο κλεψίματα δεν «έφθασε» για τους γηπεδούχους, άλλους 15π. είχε ο Τζέι Αρ Σμιθ και 12π. με εννέα ριμπάουντ, δύο ασίστ κι ένα κόψιμο ο Τριστάν Τόμπσον.

O «βασιλιάς», που έγινε ο έβδομος παίκτης στην ιστορία του NBA που έφθασε τα 11.000 εύστοχα σουτ εντός παιδιάς στην κανονική περίοδο, είχε δεκατέσσερις διαδοχικούς πόντους στην τελευταία περίοδο, μετέτρεψε το -11 σε 106-103, αλλά οι Καβαλίερς δεν κατάφεραν να ολοκληρώσουν την ανατροπή.