26.9 C
Τρίτη, 8 Οκτωβρίου, 2024

«Φορτώθηκε» με φάουλ ο Κώστας (vid)

Περιορισμένη παρουσία είχε ο Κώστας Αντετοκούνμπο σε ακόμα ένα παιχνίδι του Ντέιτον στο NCAA, καθώς χρεώθηκε από το πρώτο ημίχρονο με τρία φάουλ και δεν μπόρεσε να βοηθήσει.

Οι Φλάιερς έχασαν με 61-59 το Μισισίπι Στέιτ στο «Humphrey Coliseum», με τον 20άχρονο φόργουορντ να ξεκινάει βασικός, αλλά να μένει στο παρκέ για μόλις έντεκα λεπτά, έχοντας δύο πόντους με 0/2 βολές και 1/2 δίποντα, ένα κόψιμο και πέντε λάθη. Ο Κουίνταρι Ουέδερσπουν πέτυχε το νικητήριο καλάθι, 0.8’’ πριν από το φινάλε, τελειώνοντας με έξι πόντους, ενώ πρώτος σκόρερ της ομάδας του αναδείχθηκε ο Τάισον Κάρτερ με 20π. Ο Τζάλεν Κράσερ με 18π., ο Ντάρελ Ντέιβις που έκανε το πρώτο double double της καριέρας του με 17π. και 10 ριμπάουντ και ο Τζος Κάνινχαμ με 16π., οκτώ ριμπάουντ, δύο ασίστ, ένα κλέψιμο, αλλά και τέσσερα λάθη, δεν αποδείχθηκαν αρκετοί ώστε οι φιλοξενούμενοι να αποφύγουν την ήττα, υποχωρώντας στο 3-4. Ρεκόρ στα… λάθη έκανε το Ντέιτον, με 26, δεν τα πήγαν πίσω οι γηπεδούχοι που είχαν 24.