27.3 C
Δευτέρα, 23 Σεπτεμβρίου, 2024

Φενέρμπαχτσε-Αρμάνι Μιλάνο 43-68: Νίκη χωρίς αντίπαλο (vids, pics)

H Φενέρμπαχτσε μάλλον ξέχασε να πάει στο γήπεδο. Το έδειξε από τα πρώτα λεπτά και το σκηνικό δεν άλλαξε ούτε στην πορεία. Η Αρμάνι Μιλάνο έπαιζε μόνη της -με το "μόνη της" να αγγίζει το κυριολεκτικό της έννοιας- και έφτασε στη νίκη με 68-43 . Το θετικό αποτέλεσμα την διατήρησε μόνη πρώτη στην κορυφή με ρεκόρ 8-1 μετά και την 9η αγωνιστική της διοργάνωσης.

Το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε με το... λαλίστατο 3-22, γιατί πραγματικά μετά από τέτοιο σκορ, δεν υπάρχουν και πολλά να πεις. Το μοναδικό εύστοχος εντός πεδιάς των γηπεδούχων ήρθε μετά από εννέα λεπτά αγώνα από τον Σεχμούς Χαζέρ, ενώ είχε προηγηθεί στα μισά της περιόδου μία βολή από τον Γιαν Βέσελι.

Η Φενέρμπαχτσε δεν μπόρεσε σε καμία περίπτωση να βρει λύσεις απέναντι στην ιταλική ομάδα, η οποία επιιπλέον έπαιζε και εξαιρετικά. Το τέταρτο δεκάλεπτο η Αρμάνι Μιλάνο κατέβασε ταχύτητα, οι γηπεδούχοι έκαναν ένα 14-6 και το παιχνίδι έκλεισε με το τελικό 43-68.

Διαιτητές: Πουκλ. Ρότσα, Ζαμοϊσκι

Δεκάλεπτα: 3-22, 20-37, 29-62, 43-68