18.4 C

Φενέρμπαχτσε – Αρμάνι Μιλάνο: Το πιο εύκολο… tweet (pic, vid)

Η Φενέρμπαχτσε έκανε το απίστευτο με την αρνητική έννοια της λέξης. Μέσα στο δικό της σπίτι, στο δικό της γήπεδο ευστόχησε σε μόλις ένα σουτ εντός πεδιάς, από τα χέρια του Σεχμούς Χαζέρ. Ο Γιαν Βέσελι πρόσθεσε έναν πόντο από μία ελεύθερη βολή και αυτό ήταν όλο... Το tweet που ανέβασε η τούρκικη ομάδα για το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα με την Αρμάνι Μιλάνο για την 9η αγωνιστική της Ευρωλίγκας ήταν το πιο εύκολο, αφού μόλις δύο ονόματα ήταν απαραίτητο να αναγραφούν, αλλά και το πιο δύσκολο, αφού το σκορ ήταν στο 3-22 στο τέλος της πρώτης περιόδου!

Το πρώτο... γκολ μπήκε από τη βολή του Βέσελι στο 5'14'' για το 1-7, το σκορ έφτασε στο 1-19 (8'30'') για να μπει το πρώτο εύστοχο εντός πεδιάς στο 9' από τον Χαζέρ για το 3-19!

Για την ομάδα του Σάσα Τζόρτζεβιτς ήταν το χειρότερο δεκάλεπτο στην ιστορία της στην Ευρωλίγκα: