24.1 C
Τρίτη, 28 Μαΐου, 2024

Υπόθεση ενός ημιχρόνου

Για ένα ημίχρονο το Μιλάνο έκανε ντέρμπι το παιχνίδι στη Βιτόρια, αλλά δεν άντεξε περισσότερο. Η Μπασκόνια σοβαρεύτηκε στο δεύτερο μέρος, έπαιξε άμυνα και εν τέλει πήρε μια πολύ χρήσιμη γι' αυτήν νίκη (87-74), που την κρατάει μέσα στην πρώτη οκτάδα της βαθμολογίας. Το Μιλάνο, που έτσι κι αλλιώς πρακτικά δεν έχει ελπίδες για να παίξει στα πλέι οφ έκανε ό,τι μπορούσε στο πρώτο μέρος, το οποίο τελείωσε με την Μπασκόνια να προηγείται με 37-36. Οι απουσίες των Σίμον και Ντράγκιτς, όμως, αλλά και η απώλεια στη διάρκεια του αγώνα του Καλνιέτις, που τραυματίστηκε και δεν μπόρεσε να συνεχίσει ως το τέλος, κόστισαν στην ιταλική ομάδα στο δεύτερο ημίχρονο, οπότε η Μπασκόνια εξαπέλυσε την αντεπίθεσή της. Με κορυφαίους τους Τιγί και Χάνγκα πήρε διψήφια πριν τελειώσει η τρίτη περίοδος και έφτασε σχετικά άνετα από εκεί και μετά στη νίκη. ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΟ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΕΔΩ