16.1 C
Κυριακή, 5 Μαΐου, 2024

Τρίποντη λύτρωση στο μηδέν από τον Ερτέλ για Ρεάλ (pic+vids)

Ο κίνδυνος της δεύτερης ήττας ήταν κάτι παραπάνω από ορατός για τη Ρεάλ στην έδρα της Φουενλαμπράδα, αλλά ο Τομά Ερτέλ είχε διαφορετική γνώμη. Με ένα τρίποντο σε χρόνο μηδέν, ο Γάλλος διαμόρφωσε το τελικό 85-88, απέτρεψε την παράταση σε ένα ματς που χρειάστηκε μεγάλη αντεπίθεση στο φινάλε για τους Μαδριλένους και έτσι το ρεκόρ της ομάδας του πήγε στο 9-1. Οι γηπεδούχοι είχαν ισοφαρίσει επίσης με τρίποντο στα 18'' στο 85-85 και ενώ είχαν μπει στην τελευταία περίοδο με προβάδισμα πέντε πόντων.

Η Ρεάλ στη διπλή εβδομάδα που έρχεται για την Ευρωίγκα, θα πάει πρώτα στην έδρα της Βιλερμπάν και μετά θα υποδεχθεί τον Ερυθρό Αστέρα.

? TRIPLAZO sobre la boina de Heurtel para ganar el partido al @BFuenlabrada. #HalaMadrid | @movistar_es pic.twitter.com/1INIXJIRaz