18.6 C
Παρασκευή, 3 Μαΐου, 2024

Το συναρπαστικό φινάλε στο Δαΐς (vid)

Παιχνίδι ντέρμπι επιφύλασσε η τελευταία αγωνιστική σε Δούκα και Μανδραϊκό, με τους φιλοξενούμενους να φεύγουν με νίκη από το Δαΐς, κερδίζοντας με 81-79, και ολοκληρώνοντας με αυτό τον τρόπο ένα δύσκολο πρωτάθλημα για αυτούς.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν στο παρκέ, αναζητώντας όσο το δυνατό μεγαλύτερη διαφορά στο σκορ, θέλοντας να υπερκεράσουν το Παγκράτι στη μάχη της 4ης θέσης, και όπως φάνηκε αγχώθηκαν στη διάρκεια του παιχνιδιού, έχοντας ως μοναδικό στόχο όπως θα δείτε να στείλουν το παιχνίδι στην παράταση, ώστε να κερδίσουν χρόνο στην προσπάθεια τους.

Το φινάλε ήταν συγκλονιστικό, με τον Σάκη Γεωργοπαπαδάκο με τρίποντο και δυο βολές στα 26'', έγραψε το 77-80. Ο Βουγιούκας στα 17'' μείωσε σε 79-80, με τον Δενδρινό να κάνει σκληρό φάουλ στον Νίκο Γεωργοπαπαδάκο, ο οποίος αποχώρησε, για να πάρει την θέση του ο νεαρός Παπανικολάου. Αυτός είχε 1/2 βολές, γράφοντας το 79-81, με τους Βουγιούκα και Ξύδη (με φόλοου) να αδυνατούν να ισοφαρίσουν και να στείλουν το παιχνίδι στη παράταση.