22.8 C
Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024

Το Περιστέρι πάτησε το γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο με το Λαύριο (pics)

Με μία εμφατική νίκη επί του Λαυρίου μπήκε το Περιστέρι στη διαδικασία των αγώνων προετοιμασίας ενόψει της νέας σεζόν. Η ομάδα του Νίκου Παπανικολόπουλου κυριάρχησε στο δεύτερο ημίχρονο για να φτάσει με άνεση στην επικράτηση με 76-55 στο κλειστό «Ανδρέας Παπανδρέου».

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο. Το Λαύριο προηγήθηκε με 15-14 στην πρώτη περίοδο και ήταν στο -6 στο 20' (36-30) παίρνοντας λύσεις από τον Κάρτερ (είχε 12 από τους 17 πόντους του στις δύο πρώτες περιόδους) και τον Μπελ. Το Περιστέρι όμως μέσα από την άμυνα του -δέχτηκε 25 πόντους στο δεύτερο ημίχρονο- και έχοντας τέσσερις παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων, έφτασε στη νίκη.

Οι διαιτητές: Τσαρούχα, Ανδρικόπουλος, Καλογερόπουλος Φ.
Τα δεκάλεπτα: 14-15, 36-30, 61-40, 76-55
Περιστέρι (Παπανικολόπουλος): Άρλετζ 14 (1 τριπ.), Γκάντι 2, Σκορδίλης 4, Πέτεγουεϊ 13 (2 τριπ.), Βησσαρίου, Παπαδημητρίου, Μαυροκεφαλίδης 12 (2 τριπ.), Σαλούστρος 11 (1 τριπ.), Τόλα, Αθηναίου 3 (1 τριπ.), Καράμπελας 5 (1 τριπ.), Βασιλόπουλος, Ευσταθιάδης, Τζόουνς 6, Γκρέι 6.
Λαύριο (Σερέλης): Κόνσουλας, Παπανδρέου 5 (1 τριπ.), Κωστόπουλος, Άλστον 4, Ερμείδης 1, Γερομιχαλός, Σταματογιάννης 2, Σάβατζ 3 (1 τριπ.), Μπελ 9, Κάρτερ 17 (2 τριπ.), Λεγκίκας, Μαστρογιαννόπουλος 4, Βουλγαρόπουλος 10.

Photo Credits: Eurokinissi