29.7 C
Παρασκευή, 21 Ιουνίου, 2024

Την «πάτησε» από την Μπεσίκτας η Εφές

Η Αναντολού Εφές στην Ευρωλίγκα τα πηγαίνει περίφημα αλλά δεν συμβαίνει το ίδιο στο τούρκικο πρωτάθλημα.

Αυτή την φορά ηττήθηκε εντός έδρας από την Μπεσίκτας των πολλών οικονομικών προβλημάτων με 90-86.

Στο πρώτο δεκάλεπτο το συγκρότημα του Εργκίν Αταμάν προηγήθηκε 23-10 κι έδειχνε ότι δεν θα έχει πρόβλημα.

Παρ' όλα αυτά οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και προηγήθηκαν στο ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος έμειναν ψύχραιμοι και το σύνολο του Ντούσκο Ιβάνοβιτς πανηγύρισε ένα σπουδαίο «διπλό» επί της συμπολίτισσας.

Ο Τζέισον Άλεν Ριτς με 27 πόντους ηγήθηκε για τους νικητές οι οποίοι πλέον έχουν ρεκόρ 5-4, ενώ για τους ηττημένους από 17 πόντους πέτυχαν οι Σέιν Λάρκιν, Μπράιαντ Ντάνστον. Αυτή ήταν η τρίτη ήττα της Εφές σε εννιά αγώνες.

Δείτε το αναλυτικό στατιστικό του αγώνα ΕΔΩ.