25.3 C
Δευτέρα, 30 Σεπτεμβρίου, 2024

Συνεχίζει να προβληματίζει η Μανρέσα (vids)

H Mανρέσα δεν βρίσκεται στα καλύτερά της και το αποδεικνύει συνεχώς και αυτή τη φορά της το υπενθύμισε η Φουενλαμπράδα η οποία την οδήγησε σε ακόμη μία ήττα στο πρωτάθλημα (87-83).

Η ομάδα του Μαρτίνεθ Σάντσεθ μετά τις δύο νίκες σε πρωτάθλημα και ΒCL επέστρεψε στις κακές εμφανίσεις και μέτρησε την έκτη της ήττα έπειτα από οκτώ αγωνιστικές από την Φουενλαμπράδα (87-83). Αν και οι φιλοξενούμενοι μπήκαν με το πόδι στο... γκάζι έχοντας σε εξαιρετική μέρα τον Τούλσον (23π.) και τον Μίτροβιτς (21π.) εν τέλει δεν αποδείχτηκαν ικανοί να ολοκληρώσουν στο δεύτερο ημίχρονο ένα σπουδαίο διπλό.

Οι γηπεδούχοι με ένα επιμέρους σκορ 57-41 στο δεύτερο μέρος κλείδωσαν τη νίκη και πήραν βαθμολογική «ανάσα» φτάνοντας στο 3-5 και μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μαρκ Γκαρσία με 25 πόντους (5/7τρ.) σε μόλις 13 λεπτά.

Τα δεκάλεπτα: 12-27, 30-42, 61-63, 87-83