25 C
Δευτέρα, 16 Σεπτεμβρίου, 2024

Συνήλθε η Μακάμπι, εύκολα τον Αστέρα

Η Μακάμπι κατάφερε ν' ατνδράσει μετά τη βαριά προχθεσινή ήττα της από τον Ολυμπιακό και με την πολύ εύκολη νίκη της επί του Ερυθρού Αστέρα με 89-75, έφτασε τις 10 νίκες και παρέμεινε σε θέση πρόκρισης.

Το παιχνίδι ήταν ένας 40λεπτος μονόλογος για τους Ισραηλινούς, οι οποίοι προηγήθηκαν με 47-29 στο ημίχρονο και κράτησαν σε υψηλό επίπεδο την απόδοσή τους και στο δεύτερο χωρίς σε κανένα σημείο να απειληθούν από τον κακό απόψε Αστέρα.

ΕΠΑΝΗΛΘΕ: Ο Αλεξ Τάιους είχε μια κάμψη εσχάτως στην προσφορά του, αλλά απόψε βρήκε το καλό ματς που ήθελε και με 15 πόνοτυς και 7 ριμπάουντ στα 32 λεπτά που τον άφησε ο Σπάχια στο παρκέ έδειξε να... παίρνει μπρος.

ΜΕ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΤΩΝ ΑΡΙΘΜΩΝ: Οι Σέρβοι έκαναν πολλά λάθη, 15, αλλά και πολλά φάουλ στους αθλητικούς αντιπάλους τους οι οποίοι είχαν το εντυπωσιακό ποσοστό των 21/24 βολών και ανέβασν σκορ και διαφορά.