19.9 C

Στο «νήμα» με φοβερό Ούκιτς η Λεβαλουά (vid)

Ακόμη ένα «διπλό» στις λεπτομέρειες πανηγύρισε η Λεβαλουά, που πέρασε από την έδρα της Μπουργκ με 80-78.

Η πέμπτη νίκη της Λεβαλουά στο φετινό γαλλικό πρωτάθλημα είναι γεγονός, καθώς η ομάδα των Παρισίων πήρε «διπλό» με 80-78 απέναντι στην Μπουργκ. Με τον Ρόκο Λένι Ούκιτς σε εξαιρετική κατάσταση, να μετρά 19 πόντους με επτά ασίστ και να κάνει επίδειξη ποιότητας και εμπειρίας, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να κερδίσουν το παιχνίδι αυτό στις λεπτομέρειες και να φτάσουν ένα «βήμα» από την κορυφή και τη Βιλερμπάν, σε έναν όμιλο ομάδων που βρίσκονται στη δεύτερη θέση.

Η Μπουργκ έχασε την ευκαιρία της, πάντως, στο τέλος, όταν μετά από χαμένο σουτ του Γιαρού για τους Παριζιάνους, έτρεξε στο ανοικτό γήπεδο, αλλά έγινε λάθος πάσα και με παρεμβολή παίκτη της Λεβαλουά, είχε επαναφορά 0.2", που δεν μπόρεσε να αξιοποιήσει. Ο Ούλμερ είχε 21 πόντους για τους ηττημένους και ο Εντογιέ double double 12 πόντων και 10 ριμπάουντ.