19.3 C
Τρίτη, 8 Οκτωβρίου, 2024

Στο «νήμα» η Εφές

Η Εφές ήταν η νικήτρια με 66-64 απέναντι στην Χίμκι, βρίσκοντας μεν μια ρωσική ομάδα με καλύτερη εικόνα, αλλά κάνοντας το «2 στα 2» στο τουρνουά του Ζαντάρ.

Μετά την επιβλητική νίκη απέναντι στη Ζαντάρ χθες (19/9), η Αναντολού Εφές είχε μπροστά της ένα πιο σκληρό τεστ με την Χίμκι, παίρνοντας το αποτέλεσμα με 66-64. Οι παίκτες του Εργκίν Αταμάν βασίστηκαν για ακόμη μια φορά σε μια εξαιρετική άμυνα, που είχε τις λύσεις, όταν μετά το +6 του ημιχρόνου (31-37), οι Μοσχοβίτες φώναξαν «παρόντες» και επιχείρησαν την ανατροπή.

Σε ένα ματς, όπου ο Σέιν Λάρκιν ήταν κάκιστος και άποντος για 12 λεπτά, ο Άλεκ Πίτερς ξεχώρισε με 13 πόντους και 6 ριμπάουντ. Για την Χίμκι, οι 24 πόντοι του Νταϊρίς Μπέρτανς δεν έφταναν.

Δεκάλεπτα: 14-18, 31-37, 39-44, 64-66