25 C
Δευτέρα, 16 Σεπτεμβρίου, 2024

Σούπερ ο Μπράμος στο διπλό της Βενέτσια (pics)

Η έκτη νίκη της Βενέτσια ήρθε πολύ δύσκολα, αφού χρειάστηκε την παράταση για να κερδίσει την Καντού 93-92 εκτός έδρας για την 7η αγωνιστική της ιταλικής λίγκας.

Το εκρηκτικό ξεκίνημα των πρωταθλητών (13-30) δεν ήταν αρκετό και οι γηπεδούχοι έφεραν τούμπα το ματς.  Ο Όρελικ ήταν ξανά καθοριστικός με 20 πόντους και 8 ριμπάουντ ενώ σπουδαία εμφάνιση πραγματοποίησε ο Μάικ Μπράμος, αγγίζοντας το double-double με 16 πόντους και 9 ριμπάουντ σε 30 λεπτά.  Για τους γηπεδούχους ο Κουλπέπερ είχε 26 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 13-30, 43-45, 66-70, 84-84 (κ.α.), 92-93

Η Αρμάνι ξεπέρασε την ήττα από την Ζαλγκίρις, κερδίζοντας 74-55 στην έδρα της Τρέντο. Οι παίκτες του Πιανιτζιάνι ανέβασαν στροφές στο δεύτερο ημίχρονο, κυριαρχώντας στο παρκέ και ξεφεύγοντας στο σκορ.

Ο Θίοντορ είχε 18 πόντους και 2 ριμπάουντ ενώ 16 πόντους, 5 ριμπάουντ και 2 ασίστ πρόσθεσε ο Γκάουντλοκ.

Τα δεκάλεπτα: 24-21, 34-36, 44-56, 55-74