27.9 C
Τρίτη, 21 Μαΐου, 2024

Σερέλης: «Να είμαστε πιο ψύχραιμοι στα τελευταία λεπτά»

Ο Χρήστος Σερέλης είχε παράπονα για την συμπεριφορά των παικτών του στα τελευταία λεπτά του αγώνα του Λαυρίου με τον Προμηθέα Πάτρας, που τελείωσε με νικητές τους φιλοξενούμενους με 77-74. Ο τεχνικός των γηπεδούχων μίλησε στην κάμερα της Nova. Αναλυτικά τα όσα είπε: «Για 36 λεπτά ήμασταν μπροστά στο σκορ. Ελέγχαμε το παιχνίδι. Ομως δεν βάλαμε σουτ και αυτό μας άγχωσε και στην άμυνα και επιτρέψαμε στον Προμηθέα να πλησιάσει. Το ματς έγινε ντέρμπι και εκεί δεν είχαμε το καθαρό μυαλό για να νικήσουμε. Πριν από δύο εβδομάδες συζητούσαμε για πλέι οφ, όμως πρέπει να ξέρουμε ότι πρώτα πρέπει να σώζουμε την κατηγορία. Πρέπει να νικήσουμε τον Κόροιβο και τη Λευκάδα πρώτα στην έδρα μας. Εχουμε ματς με τον Αρη και δύο παιχνίδια σε Ρόδο και Απόλλωνα όπου πρέπει να κάνουμε ό,τι καλύτερο μπορούμε. Αυτό που πρέπει να μάθουμε ότι στα τελευταία λεπτά πρέπει να είμαστε πιο ψύχραιμοι».»