19.3 C
Τετάρτη, 8 Μαΐου, 2024

Ρεκόρ ο Ίρβινγκ, «πάρτι» οι Νετς (vids)

Ο Κάιρι Ίρβινγκ έκανε ρεκόρ σε αγώνα Χριστουγέννων για τους Μπρούκλιν Νετς και τους οδήγησε στη νίκη, με 123-95 απέναντι στους Μπόστον Σέλτικς στο «TD Garden».

O 28άχρονος γκαρντ τελείωσε με 37π. με 7/10 τρίποντα κι είχε ακόμα έξι ριμπάουντ και οκτώ ασίστ, με τον Κέβιν Ντουράντ να βάζει άλλους 29π. και τον Κάρις Λεβέτρτ να έχει 10π., τρεις ασίστ, αλλά και εφτά λάθη.

Ο Τζέιλεν Μπράουν με 27π. και οκτώ ριμπάουντ, ο Τζέισον Τέιτουμ με 20π. και οκτώ ριμπάουντ και ο Μάρκους Σμαρτ με 13π. αλλά με 4/12 σουτ εντός παιδιάς και έξι ασίστ ξεχώρισαν για τους γηπεδούχους, που προηγήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο με 54-51, αλλά στο δεύτερο μέρος δεν κατάφεραν να σταματήσουν το «καυτό» δίδυμο των αντιπάλων τους. Είναι χαρακτηριστικό πως ο KD έβαλε τους 16π. από τους 29π. του στην τρίτη περίοδο.