16.3 C
Τετάρτη, 15 Μαΐου, 2024

Πρώιμο «καμπανάκι» για τη Ρεάλ Μαδρίτης (vids)

Παρότι τα ελαφρυντικά είναι αρκετά, η «άχρωμη» εμφάνιση αποτελεί κάτι σαν ένα «καμπανάκι» για τη Ρεάλ Μαδρίτης που τα βρήκε σκούρα από τη Ρεάλ Μπέτις σε ένα φιλικό παιχνίδι που ολοκληρώθηκε πριν από λίγο. Η ομάδα του Πάμπλο Λάσο έφτασε με κόπο και ιδρώτα στην επικράτηση με 68-66.

Στο τέλος της πρώτης περιόδου το σκορ ήταν 18-18 και στο τέλος του ημιχρόνου η Ρεάλ Μαδρίτης είχε προβάδισμα ενός μόνο πόντου (39-38). Το μοναδικό καλό διάστημα της «Βασίλισσας» ήταν η τρίτη περίοδος, μέσα από την οποία «έχτισε» διαφορά 12 πόντων (58-46). Η Μπέτις ωστόσο δεν τα παράτησε και δύο λεπτά πριν το τέλος πλησίασε στον πόντο (66-65). Η Ρεάλ Μαδρίτης όμως κράτησε τη νίκη.

Ο Σέρχιο Γιουλ πάντως φρόντισε να δείξει ότι είναι έτοιμος για αρκετά «τρελά» σουτ στο τέλος του χρόνου μιας επίθεσης της Ρεάλ...