18.4 C

Πιάνουν κορυφή με Γιάννη οι Μπακς (vids)

Στην κορυφή της Ανατολικής περιφέρειας πλησιάζουν οι Μπακς οι οποίοι με ένα μεγάλο επιμέρους σερί 22-2 στο τέταρτο δωδεκάλεπτο πέρασαν από το Ορλάντο κερδίζοντας τους Ματζικ με 121-99.

Η ομάδα του Μάικ Μπουντενχόλζερ μετά από κάρφωμα του Γκόρντον, ο οποίος μείωσε σε 88-86, ξέσπασε και έτσι πλέον βρίσκεται στο 7-4, πλησιάζοντας στη μία νίκη στην κορυφή τους Σέλτικς.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο,ο οποίος επέστεψε από απουσία ενός παιχνιδιού, είχε 22 πόντους σε 27 λεπτά συμμετοχής, έχοντας 8/16 σουτ με 6 ριμπάουντ και 4 ασίστ, ενώ χρεώθηκε νωρίς με 4 φάουλ. Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο σε 11 λεπτά έβγαλε ενέργεια, έχοντας 2 πόντους (1/2 σουτ) και 5 ριμπάουντ, ενώ από 20 πόντους πρόσθεσαν οι Κρις Μίντλεντον (9/17 σουτ, 10 ριμπ.) και ο ερχόμενος από τον πάγκο, Μπόμπι Πόρτις (9/13 σουτ, 5 ριμπ.). Οι Μάτζικ οι οποίοι υποχώρησαν στο 6-5 είχαν τον Νίκολα Βούτσεβιτς να σκοράρει 28 πόντους (11/25 σουτ, 13 ριμπάουντ, 5 ασίστ).

photo credit : newsobserver.com