22.1 C
Πέμπτη, 28 Μαρτίου, 2024

Περιστέρι-Λαύριο 85-88: Νίκη για το Λαύριο σε ματς… θρίλερ (pics)

Στον μικρό τελικό του "bwin TOURNAMENT AGAINST COVID-19" το Λαύριο πήρε τη νίκη σε μία αναμέτρηση που κρίθηκε στα τελευταία δευτερόλεπτα και κατέλαβε την τρίτη θέση του τουρνουά. Κορυφαίος για τους νικητές ο Κάρτερ με 23 πόντους, ενώ για τους ηττημένους, καλό ματς έκανε ο Λίνος Χρυσικόπουλος με 15

Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού με την ανάπαυλα να βρίσκει το Περιστέρι προηγούμενο ένα πόντο (44-43).

Το σκηνικό στο δεύτερο μέρος δεν άλλαξε με Περιστέρι και Λαύριο να συμβαδίζουν στο σκορ και στο τρίτο δεκάλεπτο (61-60). Το τελευταίο κρίσιμο τέταρτο δεκάλεπτο εξελίχθηκε σε... θρίλερ. Εναλλαγές στο προβάδισμα με τη νίκη τελικά να καταλήγει στην ομάδα του Λαυρίου με 88-85.