21.4 C
Δευτέρα, 6 Μαΐου, 2024

«Περίπατοι» για Ερυθρό Αστέρα και Μόρναρ (vids)

Εύκολο έργο είχαν στο κλείσιμο της 17ης αγωνιστικής της Αδριατικής Λίγκας ο Ερυθρός Αστέρας και η Μόρναρ, περνώντας με άνεση από Σκόπια και Ζαντάρ.

Ο Ερυθρός Αστέρας δεν αντιμετώπισε προβλήματα απέναντι στη ΜΖΤ Σκοπίων, «συντρίβοντάς» τη με 92-58 και επανερχόμενος στη δεύτερη θέση, σε απόσταση μίας νίκης από την πρωτοπόρο της Αδριατικής Λίγκας Μπούντουτσνοστ. Από το ημίχρονο, ήδη, τα πράγματα είχαν υλοποιηθεί για την ομάδα του Βελιγραδίου (25-40), κάνοντας «πάρτι» εν συνεχεία, με τον Όγκνιεν Ντόμπριτς να έχει 23 πόντους με 7/9 τρίποντα, ενώ για τους γηπεδούχους 15 πόντους είχε ο Μασλίνκο.

Παρομοίως εξελίχθηκε και η αναμέτρηση στο Ζαντάρ, με τη Μόρναρ να παίρνει το «διπλό» με 93-77 και να βρίσκεται ξανά μόνη της στην τέταρτη θέση. Οι φιλοξενούμενοι «καθάρισαν» επίσης από το ημίχρονο το ματς (35-54), ενώ στη συνέχεια το σκηνικό δεν άλλαξε, με τον Ντέρεκ Νίντχαμ να έχει 22 πόντους και τον Ούρος Λούκοβιτς να σημειώνει double double 21 πόντων και 14 ριμπάουντ. Για τους Κροάτες, ο Βλάντοβιτς τελείωσε με 17 πόντους και 8 ριμπάουντ.