20.2 C
Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024

Πανελλήνιο Νεανίδων: Έκαναν σεφτέ τα Χανιά (vid)

Τα Χανιά νίκησαν μετά από συναρπαστικό σε εξέλιξη παιχνίδι τον Σύλλα Αιδηψού με 67-60, στην αναμέτρηση που άνοιξε τη αυλαία της δεύτερης ημέρας του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Νεανίδων.

Στο πρώτο ημίχρονο οι Κρητικές ήταν πολύ καλύτερες από τις αντιπάλους τους και ξέφυγαν με διαφορά 18 πόντων στο φινάλε του ημιχρόνου (39-21).

Οι τυπικά φιλοξενούμενες όμως αντέδρασαν και με αντεπίθεση διαρκείας ισοφάρισαν 56-56 και 60-60. Στο φινάλε όμως τα Χανιά ήταν πιο ψύχραιμα και πήραν τη νίκη με 67-60.

Δεκάλεπτα: 26-12, 39-21, 56-46, 67-60

Διαιτητές: Στρέμπας, Σκάλτσης

Χανιά (Δημητρουλάκη): Τσώνη, Δερμιτζάκη 4, Λυβιάκη, Βασιλογιαννάκη, Χαιρετάκη, Θεοδοσουλάκη 24(3), Καραμούστου, Παπαδάκη 10(1), Κιντρίλη, Γιακουμάκη, Σκουμπάκη 15(1).

Σύλλας (Κουβάρας): Σουλιάδη, Τσίγκα, Μαργωμένου, Λούμη Θ., Φώτου, Τσαβόνι 17(1), Πατσούρα 4, Υδραίου, Μαχαίρα 18(3), Νίτσογλου 14(1), Κυργιώργη 7.