19.6 C
Πέμπτη, 9 Μαΐου, 2024

Πήρε το ντέρμπι με “Λόκο” η Ζενίτ, καλός ο Βουγιούκας (vids)

Μεγάλο ντέρμπι έγινε στο Κράσνονταρ μεταξύ Λοκομοτίβ Κουμπάν και Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν την νίκη με 83-80.

Η Ζενίτ προηγήθηκε με 47-43 στο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι αντέδρασαν, παίρνοντας ξανά τα ηνία του αγώνα στο τρίτο δεκάλεπτο, όμως το σερί 10-0 των παικτών του Βασίλι Καράσεφ στο ξεκίνημα της τέταρτης περιόδου ήταν αυτό που έβαλε σε θέση οδηγού την Ζενίτ. Για τους νικητές ο Σεργκέι Καράσεφ είχε 23 πόντους και ο Στεφάν Μάρκοβιτς 17, ενώ για την "Λόκο" η σπουδαία εμφάνιση του Ιάν Βουγιούκα, που είχε 16 πόντους και 5 ριμπάουντ καθώς και το double-double του Κέβιν Τζόουνς με 12 πόντους και 14 ριμπάουντ πήγαν στράφι.

Στην δεύτερη θέση βρίσκεται η Ζενίτ με 18-3 και στην τέταρτη η Λοκομοτίβ με 13-5.

Δείτε την βαθμολογία της VTB League εδώ.