25 C
Δευτέρα, 16 Σεπτεμβρίου, 2024

“Πάτησε” την Ιταλία η Σλοβενία!

Μία καταπληκτική Σλοβενία πέτυχε την πρώτη της νίκη στο τουρνουά,καθώς επικράτησε με 82-63 της Ιταλίας και "κλείδωσε" την τρίτη θέση στον Δ' Όμιλο.Έτσι, και οι δύο ομάδες περιμένουν από τα υπόλοιπα σημερινά αποτελέσματα να μάθουν ποιοι θα είναι οι αντίπαλοί τους στην συνέχεια της διοργάνωσης,με τις περισσότερες πιθανότητες να συγκεντρώνουν οι εθνικές ομάδες του Ισραήλ και της Λιθουανίας αντίστοιχα.

Οι Σλοβένοι με ένα ξέσπασμα στην δεύτερη περίοδο με το επιμέρους σκορ να είναι 26-16,ουσιαστικά καθάρισαν τον αγώνα,αφού το ημίχρονο έκλεισε με 43-29.Οι Ιταλοί προσπάθησαν να αντιδράσουν με την έναρξη της επανάληψης,αλλά η ομάδα της Σλοβενίας είχε τις απαντήσεις σε ότι δύσκολο τους έβαζαν οι γείτονές μας.

Τα δεκάλεπτα:17-13,43-29,59-48,82-63