21.7 C
Πέμπτη, 28 Μαρτίου, 2024

Πάτησε γκάζι στο δεύτερο η Μπαρτσελόνα (vids)

Η Εστουδιάντες κατάφερε να απειλήσει και να μείνει στο παιχνίδι απέναντι στην Μπαρτσελόνα για περίπου τρία δεκάλεπτα, αλλά οι Καταλανοί ανέβασαν ταχύτητα στο δεύτερο μισό και έφτασαν στη νίκη με το τελικό 74-67 στη Μαδρίτη.

Οι «φοιτητές» έφτασαν στο +11 (31-20, 15’), κράτησαν το προβάδισμα για μεγάλο χρονικό διάστημα μέχρι να έρθει ο Αμπρίνες να γράψει το 52-54 (29’10’’). Τη χαριστική βολή στους γηπεδούχους έδωσε από τα 6μ75 ο Κάιλ Κούριτς, ο οποίος με ένα ακόμη τρίποντο έγραψε το 58-64 (38’).

Ο Άντε Τόμιτς αποβλήθηκε με τεχνική ποινή που ισοδυναμούσε με πέμπτο φάουλ στο τρίτο δεκάλεπτο, σχίζοντας μάλιστα και τη φανέλα του από τα νεύρα του πηγαίνοντας προς τον πάγκο. H Μπαρτσελονα ανησυχεί και για τον Ντιλέινι, ο οποίος τραυματίστηκε στο πρώτο ημίχρονο.