16.3 C
Σάββατο, 4 Μαΐου, 2024

Ο Δέδας «ταλαιπώρησε» την Νταρουσάφακα

Η Νταρουσάφακα πέρασε ένα αρκετά δύσκολο απόγευμα απέναντι στην Μπαχτσέσεχιρ του Στέφανου Δέδα, καταφέρνοντας να σφραγίσει τη νίκη της στα τελευταία λεπτά και με το τελικό 77-72.

Η Μπαχτσέσεχιρ αιφνιδίασε τους γηπεδούχους και πήρε το προβάδισμα στο πρώτο δεκάλεπτο (14-21) και ακόμη και όταν η Νταρουσάφακα επέστρεψε στο παιχνίδι, αυτή αντέδρασε και πάλι μένοντας στη διεκδίκηση της νίκης. Ο Τζέρεμι Έβανς με 16 πόντους και οι Στάντον Κιντ – Τζον Ντίμπλερ πρόσθεσαν από 12 για τους νικητές. Ο Χοακίν Κολόμ ήταν ο πολυτιμότερος για την Μπαχτσέσεχιρ με 27 πόντους. Εντυπωσιακός ήταν ο Μάρκους Σλότερ με 9 πόντους, αλλά και 17 ριμπάουντ!

Φενέρμπαχτσε και Αναντόλου Έφες βρίσκονται στο 3-0 και προηγούνται στη βαθμολογία του πρωταθλήματος Τουρκίας.