23.2 C
Κυριακή, 28 Απριλίου, 2024

Ο Αμπρίνες προσγείωσε απότομα τις «νυχτερίδες» (vid)

Παράσταση για έναν ρόλο εξελίχθηκε ο ισπανικός «εμφύλιος» ανάμεσα στη Μπαρτσελόνα και τη Βαλένθια, με τον «αναγεννημένο» Άλεξ Αμπρίνες να παίζει και για τον απόντα Νίκολα Μίροτιτς και να οδηγεί στη νίκη τους «μπλαουγκράνα» με σκορ 89-72.

Τέλος σε ένα σερί τριών αρνητικών αποτελεσμάτων έβαλε ο Άλεξ Αμπρίνες στον αγώνα με τη Βαλένθια, όπου φαίνεται ότι την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο έχει βρει τον παλιό καλό του εαυτό και έχει ξεπεράσει απολύτως την περσινή προβληματική χρονιά όπου είχε επιστρέψει από το ΝΒΑ.

Ο Ισπανός παίκτης πρόσθεσε ακόμη μία καλή εμφάνιση φέτος στο ενεργητικό του και έλυσε... τα χέρια του Σαρούνας Γιασικεβίτσιους τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση. Συγκεκριμένα ήταν ο πρώτος σκόρερ των Καταλανών με 16 πόντους (4/6 τριπ.) σε 18 περίπου λεπτά ενώ είχε επιπλέον 1 μπλοκ και 1 κλέψιμο, με αποτέλεσμα να συγκεντρώσει 18 βαθμούς στο ranking.