16.1 C
Κυριακή, 5 Μαΐου, 2024

Ο… έξαλλος Λουίς Κασιμίρο! (vid)

Η Μάλαγα μπορεί να επικράτησε άνετα επί της Σαραγόσα, αλλά για 30 λεπτά ο Λουίς Κασιμίρο διόλου ευχαριστημένος ήταν και στην ανάπαυλα... τα έψαλε στους παίκτες του.

Εύκολο έργο είχε η Μάλαγα απέναντι στη Σαραγόσα, επικρατώντας με 98-82 και φτάνοντας στο 5-1 στο φετινό ισπανικό πρωτάθλημα, αλλά η εικόνα ήταν προβληματική τουλάχιστον για ένα ημίχρονο. Ο προπονητής της, Λουίς Κασιμίρο, δεν ήταν καθόλου ευχαριστημένος από την εικόνα, ειδικά μέχρι το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου. Σε εκείνο το σημείο, περίμενε τους παίκτες του, για να δείξει το πόσο εξοργισμένος ήταν, βάζοντας τις φωνές.

Ο Ισπανός τεχνικός ξεκίνησε στα αγγλικά με φωνές και ζητώντας να μοιραστεί η μπάλα, για να συνεχίσει στα ισπανικά ως εξής: «Ή θα δουλέψουμε ή δε θέλω να σας βλέπω να κλαίτε μετά το ματς. Παίξτε στην επίθεση, όπως κάνουμε στην προπόνηση και μην τρέχετε άσκοπα, μοιραστείτε την μπάλα. Βγάλτε και μια γαμ... άμυνα, 30 λεπτά έχουν περάσει γαμώτο!».

Και ξεκάθαρος ήταν, και οι παίκτες του «ξύπνησαν» για να φτάσουν στο άνετο 98-82 απέναντι στη Σαραγόσα...