18.1 C

Ολυμπιακός-ΠΑΣ Γιάννινα 77-66: Δυσκολεύτηκε για ένα ημίχρονο

Ο Ολυμπιακός νίκησε 77-66 εντός έδρας τον ΠΑΣ Γιάννινα στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία της πρεμιέρας του Β' Γύρου της Α1 Γυναικών.

Οι «ερυθρόλευκες» ανέβηκαν στην κορυφή της βαθμολογίας με 19 βαθμούς, ενώ οι ηττημένες έφτασαν τους 15 βαθμούς και βρίσκονται στην 5η θέση του πίνακα.

Το πρώτο δεκάλεπτο ανήκε στις φιλοξενούμενες που προηγήθηκαν 29-19, όμως ο Ολυμπιακός αντέδρασε και προηγήθηκε 40-38 στην ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Το δεύτερο μέρος ανήκε στην ομάδα του κόουτς Παντελάκη. Η ομάδα του Πειραιά ήταν καλύτερη κι έφτασε στο τελικό 77-66.

Πρώτη σκόρερ η Κόστοβιτς για τις νικήτριες με 18 πόντους, ενώ από την πλευρά της ομάδας της Ηπείρου, Μπράουν και Πανούση πέτυχαν από 16.