26.8 C
Σάββατο, 29 Ιουνίου, 2024

Οι Λιθουανοί ισoπέδωσαν τη Σενεγάλη (vid+pics)

Η Λιθουανία δεν άφησε κανένα περιθώριο στη Σενεγάλη στο ματς της πρώτης αγωνιστικής του 7ου ομίλου του Παγκοσμίου Κυπέλλου και πήρε μία εύκολη νίκη με το εντυπωσιακό 101-47.

Οι Λιθουανοί ήταν σαρωτικοί από από την έναρξη του ματς και έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο προηγούμενοι με 49-21. Στο δεύτερο μέρος, δυστυχώς για τη Σενεγάλη, δεν έδειξαν διάθεση να αφήσουν το πόδι από το γκάζι και το ματς μετατράπηκε σε πάρτι καρφωμάτων, τη στιγμή που οι παίκτες του Νταϊνιους Αντομάϊτις ήταν εύστοχοι και από την περιφέρεια σε σύγκριση με το πρώτο ημίχρονο.

Το τελικό σκορ ήταν 101-47 με τη διαφορά των 54 πόντων να είναι η μεγαλύτερη στα μέχρι τώρα ματς του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Διαιτητές: Σαβέριο Λανζαρίνι (Ιταλία), Λεονάρντο Νταμιάν Ζάλαζαρ (Αργεντινή), Μάρτιν Χορόζοφ (Βουλγαρία)

Δεκάλεπτα: 10-27,21-49,33-78,47-101