20.3 C
Τρίτη, 23 Απριλίου, 2024

Οι δηλώσεις στο Πευκοχώρι και τα παράπονα του Ψυχικού (vid)

Η Ευρώπη Πευκοχωρίου επέστρεψε στις νίκες, ξεπερνώντας με τον καλύτερο τρόπο την ήττα στο «Π.Σαλπέας» από τον Εθνικό, και κερδίζοντας με μεγάλη δυσκολία στην παράταση το Ψυχικό με 85-83.

Στις δηλώσεις τους οι Ευριπίδης Μελετιάδης και Λευτέρης Ακεψιμαϊδης μίλησαν για την αναγκαιότητα της νίκης, ενώ ο Νικόλας Παπανικολάου αναφέρθηκε στις δυσκολίες του πρωταθλήματος, αλλά και στην κακή ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής από την Καστοριά. Όπως απορρέει από το ρεπορτάζ, οι φιλοξενούμενοι εκφράζουν πολλά παράπονα για τη διαιτησία, και ειδικά για την φάση που δέχτηκε τεχνική ποινή ο Αντώνης Μάντζαρης όταν δυο λεπτά πριν το φινάλε και με το Ψυχικό να βρίσκεται στο +6, τιμωρήθηκε επειδή όπως αναφέρουν οι φιλοξενούμενοι ρώτησε τους διαιτητές τι ακριβώς έδωσαν σε μια διεκδίκηση της μπάλας στο κέντρο του γηπέδου, ενώ εκεί αποβλήθηκε και ο Γιώργος Ρεμεντέλας μια ακόμη τεχνική ποινή.