20.6 C
Τρίτη, 7 Μαΐου, 2024

Οδηγεί σε μέγα κάζο την Αρμάνι η Σάσαρι! (vids)

«Μπρέικ» υπήρξε και στο δεύτερο ημιτελικό του Μιλάνο ανάμεσα σε Αρμάνι και Σάσαρι, με τους Σαρδηνούς να επικρατούν με 112-101 στην παράταση και να ετοιμάζονται για πάρτι στο σπίτι τους.

Έτοιμη να περάσει στους τελικούς του πρωταθλήματος Ιταλίας μοιάζει η Σάσαρι, που κέρδισε και στο Game 2 των ημιτελικών με 112-101 στην παράταση τη Σάσαρι, ενώ έχει τώρα δύο ευκαιρίες στο σπίτι της να τελειώσει τη σειρά. Με το σκορ στο 81-71 στην τρίτη περίοδο, οι φιλοξενούμενοι βρήκαν μέσω της άμυνας τις απαντήσεις και με τεράστιο τρίποντο του Ντάισον Πιερ στα 9.1" για το τέλος, έστειλαν το ματς στο έξτρα πεντάλεπτο με 95-95, ένα διάστημα στο οποίο κέρδισαν άνετα, καθώς μάλλον εμφανίστηκαν... μόνοι τους στο παρκέ.

Εκτός του ήρωα Πιερ, που είχε 21 πόντους με 6 ριμπάουντ, οι Ακίλε Πολονάρα (29 π., 6 ρ.) και Ρασόν Τόμας (14 π., 17 ρ.) ξεχώρισαν για τους θριαμβευτές. Για το σύνολο του Σιμόνε Πιανιτζιάνι, 32 πόντους είχε ο Μάικ Τζέιμς και 21 ο Βλαντιμίρ Μίτσοφ.