15.9 C
Τρίτη, 30 Απριλίου, 2024

«Ξελάσπωσε» την Ούνικς ο Τάιους! (vids)

Σε ένα δραματικό ματς η Ούνικς Καζάν του Δημήτρη Πρίφτη κάνοντας την μεγάλη ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο επέστρεψε στις νίκες και επικράτησε της Σαράτοφ με 86-83 παραμένοντας σε τροχιά πλέι οφ (7-5) στη VTB League.

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το πρώτο δεκάλεπτο η Ούνικς (25-11) τελικά ανέβασε στροφές και με πολύτιμες λύσεις στην επίθεση από τους Άλεξ Τάιους (27π., 8ριμπ.) και Τζαμάρ Σμιθ (19π.) πέρασε από το εμπόδιο της Σαρατόφ (86-83) και την βύθισε στο 4-7. Θετικό ντεμπούτο και από τον άλλοτε παίκτη της ΑΕΚ, Τζόρνταν Θίοντορ, ο οποίος σημείωσε 9 πόντους, μοίρασε 8 ασίστ αλλά υπέπεσε σε 5 λάθη.

Από την πλευρά των φιλοξενουμένων ξεχώρισαν οι Μάρκελ Σταρκς και Έλγκιν Κουκ με 24 και 20 πόντους αντίστοιχα.