18.6 C
Παρασκευή, 3 Μαΐου, 2024

Νίκη στο νήμα για την Φενέρμπαχτσε (vids)

Η Φενέρμπαχτσε κατάφερε να επιστρέψει στις νίκες μετά τη βαριά ήττα από την Αναντόλου Έφες στην Ευρωλίγκα. Η Φενέρ επικράτησε εκτός έδρας της Νταρουσάφακα με 66-64 με τον Γκούντουριτς να σφραγίζει τη νίκη με μία βολή από τεχνική ποινή.

Ο Ιγκόρ Κοκόσκοφ είδε την ομάδα του να κάνει ένα εξαιρετικό δεύτερο δεκάλεπτο που σφραγίστηκε με το επιμέρους 25-10. Αντίστοιχα καλό ήταν το τέταρτο δεκάλεπτο για τους γηπεχούχους που με το επιμέρους 23-12 κατάφεραν να μετατρέψουν το 58-64 (37'40'') σε 62-64 (39') και με 6'' για τη λήξη σε 64-65 με δύο βολές του Μαγκέτ. Ο Λούθερ πήρε τεχνική ποινή, ο Γκούντουριτς έγραψε το 64-66 και με τη λήξη του αγώνα ο Οζντεμίρογλου αστόχησε σε σουτ τριών πόντων για να πάρει τη νίκη η Φενέρ.

Ο Μπιμπέροβιτς με 11 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ των νικητών, ενώ από 10 σημείωσαν οι Σιπάχι και Έντι. Ο Κουίν είχε οχτώ πόντους, επτά ριμπάουντ και τρεις ασίστ με την ομάδα του να παίζει με πολλές απουσίες: ΝτεΚολό, Βέσελι, Μπράουν, Μαχμούτογλου, Ουλάνοβας ξεκουράστηκαν ενόψει της διπλής εβδομάδας της Ευρωλίγκας.