22.3 C
Δευτέρα, 7 Οκτωβρίου, 2024

Νίκη για Ρογκαβόπουλο-Ποκουσέφσκι (pic)

Το NBA Global Camp συνεχίζεται και οι Νίκος Ρογκαβόπουλος-Αλεξέι Ποκουσέφσκι σημείωσαν νίκη για την ομάδα τους, την International Select.

Συνέχεια... νικηφόρα επεφύλασσε η δεύτερη ημέρα του NBA Global Camp στο Τρεβίζο για τα ελληνικά χρώματα, με την INT Select να επικρατεί με 53-38 της IST. Η τυπικά φιλοξενούμενη ομάδα ήταν σαφώς καλύτερη στην τελευταία περίοδο, όπου με επιμέρους σκορ 5-17 πήρε εκείνη το αποτέλεσμα, με τον Αρτούρς Ζάγκαρς να έχει 19 πόντους με 7/10 σουτ.

Από τη δική τους πλευρά, ο Νίκος Ρογκαβόπουλος της ΑΕΚ έπαιξε για κάτι παραπάνω από 18 λεπτά, έχοντας δύο πόντους με 1/2 δίποντα, 0/4 τρίποντα, δύο ριμπάουντ και δύο ασίστ, ενώ ο Αλεξέι Ποκουσέφσκι του Ολυμπιακού αγωνίστηκε για κάτι παραπάνω από 21 λεπτά, μη σκοράροντας μία προσπάθεια για δίποντο κι άλλες δύο για τρίποντο, μαζί με τρία ριμπάουντ.