24.7 C
Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024

Νίκησε με ανατροπή ο Κολοσσός τον Προμηθέα

Ο Προμηθέας Πάτρας υποδέχτηκε τον Κολοσσό Ρόδου σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας και οι φιλοξενούμενοι νίκησαν (67-71), κάνοντας ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Οι γηπεδούχοι δεν είχα στη σύνθεσή τους τον Δημήτρη Αγραβάνη και τον Χάρη Γιαννόπουλο, όμως έπαιξαν για πρώτη φορά ο Βαγγέλης Μάντζαρης, ο Μο Φαγιέ και ο Ραντίτσεβιτς.

Το συγκρότημα του Μάκη Γιατρά έμοιαζε να έχει τον έλεγχο και να βρίσκεται κοντά στη νίκη, ωστόσο με επιμέρους σκορ 22-6 στην τελευταία περίοδο, οι Ροδίτες ήταν εκείνοι που τελικά επικράτησαν.

Δεκάλεπτα: 24-21, 45-31, 61-49, 67-71

Προμηθέας (Γιατράς): Μάντζαρης 4, Μίλερ 8 (2), Μαντζούκας 20 (3), Τζέιμς 5 (1), Φαγιέ 9 (2), Αγκμπελέζε 6, Ραντίσεβιτς 5, Λούντζης 6 (1), Χριστοδούλου 2, Τανούλης 2.

Κολοσσός (Καντζούρης): Λιάπης, Αρτις 20 (1), Αρσενόπουλος, Καμαριανός, Καντέρ 17 (1), Μπίλλης 8 (2), Τούμπα 6, Ξανθόπουλος 9 (1), Λάιλ 11 (1).