22.1 C
Πέμπτη, 28 Μαρτίου, 2024

Μπόλντουιν: Ένσταση από την Ουλμ για 1”!

Ένα δευτερόλεπτο... Τόσο έμεινε στο παρκέ παράτυπα ο Ουέιντ Μπόλντουιν στον ημιτελικό του κυπέλλου Γερμανίας της Μπάγερν Μονάχου με την Ράτιοφαρμ Ουλμ. Ήταν αρκετό όμως για να κάνει ένσταση η Ουλμ, η οποία είχε ηττηθεί 104-102 στην παράταση. Όλα αυτά με τον τελικό να είναι προγραμματισμένος για αύριο (16/5).

Το θέμα δημιουργήθηκε 7'' πριν το τέλος της παράτασης, όταν ο Μπόλντουιν χρεώθηκε με δύο συνεχόμενα φάουλ σε επίθεση και άμυνα. Το δεύτερο ήταν το πέμπτο του συνολικά στο παιχνίδι και έπρεπε να αποχωρήσει από το παρκέ. Οι διαιτητές όμως το συνειδητοποίησαν 1'' αφότου ο αγώνας είχε ξαναρχίσει. Τότε ο παίκτης πήρε την άγουσα για τον πάγκο. Αυτό το ένα δευτερόλεπτο ήταν αρκετό για να υποβληθεί ένσταση. Ο Γιάκα Λάκοβιτς, προπονητής της Ράτιοφαρμ Ουλμ, δήλωσε πως δεν περιμένει κάποια έκπληξη στην απόφαση. "Ίσως μόνο κάποια τιμωρία, αλλά έτσι κι αλλιώς θα πρέπει να περιμένουμε την ετυηγορία", πρόσθεσε.