17.8 C
Δευτέρα, 6 Μαΐου, 2024

Μπεσίκτας: Ζορίστηκε αλλά επικράτησε της Νταρουσάφακα (vids)

Η Μπεσίκτας παρότι δυσκολεύτηκε κατόρθωσε να πάρει την νίκη επι της Νταρουσάφακα με σκόρ 98-93 στο πλάισιο της 25 αγωνιστικής του Τουρκικού πρωταθλήματος.

Ένα πολύ ωραίο και αμφίρροπο παιχνίδι παρακολουθήσαμε σήμερα στην Akatlar Arena οπού η 5η στην βαθμολογία Μπεσίκτας (13-11) υποδέχθηκε την 6η Νταρουσάφακα (13-11).

Το παιχνίδι στην πρώτη περίοδο ήταν κοντά και καμία ομάδα δεν κατόρθωσε να «πάρει κεφάλι» στο σκόρ τελειώνοντας  23-24. Στην δεύτερη περίοδο οι γηπεδούχοι φάνηκαν πιο αποφασισμένοι και κατάφεραν να ανοίξουν λιγάκι την διαφορά με το τελικό σκόρ του ημιχρόνου να είναι 54-43.

Η Νταρουσάφακα όμως δεν παραιτήθηκε, κατάφερε να μειώσει την εις βάρος της διαφορά και έφτασε το παιχνίδι στο -3 με την τελευταία περίοδο να απομένει. Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο καμία ομάδα δεν κατόρθωσε να «τρέξει» ένα καλό σερί και εν τέλει η Μπεσίκτας έφυγε με το νικηφόρο αποτέλεσμα!

Για τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Μπλάκμον και Χάζερ σκοράρωντας 21 και 20 πόντους αντίστοιχα, ενώ απο την Νταρουσάφακα ξεχώρισε ο Οζντεμίρογλου με 16 πόντους.