27.3 C
Δευτέρα, 23 Σεπτεμβρίου, 2024

Μπαρτσελόνα-ΤΣΣΚΑ 81-73: “Λύγισε” την ΤΣΣΚΑ με τρομερό Μίροτιτς η Μπάρτσα! (pics)

"Λύγισε" την ΤΣΣΚΑ Μόσχας με τρομερό Μίροτιτς η Μπάρτσα! Η Μπαρτσελόνα με τον Μίροτιτς σε μεγάλη μέρα έφτασε σε μία σπουδαία νίκη με 81-73 επί της ΤΣΣΚΑ φτάνοντας στο 8-2, με την ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη να υποχωρεί στο 5-5.

Το ματς ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να είναι άστοχες και το σκορ να κυμαίνεται σε χαμηλά επίπεδα στο πρώτο δεκάλεπτο (13-13). Στη δεύτερη περίοδο η Μπαρτσελόνα... ανέβασε στροφές, βρήκε λύσεις επιθετικά και πήγε προηγούμενη στα αποδυτήρια με διψήφια διαφορά (38-27).

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΤΣΣΚΑ μπήκε... αγριεμένη στο παρκέ, βρήκε τα πατήματά της και κατάφερε να υπερκαλύψει τη διαφορά και να πάρει κεφάλι στο σκορ, κλείνοντας το τρίτο δεκάλεπτο στο +9 (51-60).Στην τέταρτη περίοδο η Μπαρτσελόνα έβγαλε αντίδραση και με τον Μίροτιτς σε μία κυριαρχική εμφάνιση "λύγισε" την ΤΣΣΚΑ με 81-73.

Ο ΚΥΡΙΑΡΧΟΣ: Ο Νίκολα Μίροτιτς με μία μεστή εμφάνιση σημείωσε 21 πόντους και μάζεψε 8 ριμπάουντ οδηγώντας τους "μπλαουκγράνα" στη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 13-13, 38-27, 51-60, 81-73.

Δείτε ΕΔΩ τα στατιστικά της αναμέτρησης.