25.9 C
Παρασκευή, 28 Ιουνίου, 2024

Με φόρα η Μονακό στο ΟΑΚΑ

Η Μονακό πέτυχε την 18η νίκη της σε είκοσι αγώνες για το γαλλικό πρωτάθλημα επικρατώντας εντός έδρας της Λε Μαν με 88-77 κι έμεινε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας. Παράλληλα έδειξε έτοιμη για το εκτός έδρας παιχνίδι με την ΑΕΚ την προσεχή Τρίτη (28/2), για το FIBA Champions League. Το συγκρότημα του Ζβέζνταν Μίτροβιτς συνάντηση αντίσταση από τους αντιπάλους του για τριάντα λεπτά, καθώς σε αυτό το σημείο ο φωτεινός πίνακας έγραφε 60-57. Ωστόσο μ' ένα ξέσπασμα στην τελευταία περίοδο, οι Μονεγάσκοι ξέφυγαν κι έφτασαν στην τελική επικράτηση δίχως προβλήματα. Ο Ντι Μποστ ηγήθηκε στο σκοράρισμα με 22 πόντους ενώ 17 πρόσθεσε ο Σάλερ. Για τους ηττημένους ο Ουότσον σημείωσε είκοσι πόντους, ενώ καλός ήταν και ο Ζελαμπάλ με 16. ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΟ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΕΔΩ.