13.9 C
Σάββατο, 20 Απριλίου, 2024

Με μεγάλη ανατροπή η Ρεάλ “βύθισε” την Αρμάνι (vid)

Η Ρεάλ Μαδρίτης μεγάλη νίκη κόντρα στην Αρμάνι στο Μιλάνο, επικρατώντας με 78-73, για την 27η αγωνιστική της Euroleague, σε ένα ματς που διεξήχθη μπροστά σε άδειες κερκίδες, λόγω της εξάπλωσης του κορονοϊού στην Ιταλία.

Σε ένα ματς που διεξήχθη υπό πρωτόγνωρες συνθήκες, καθώς στο γήπεδο δεν υπήρχαν ούτε καν δημοσιογράφοι εξαιτίας του φόβου για τον κορονοϊό, η Αρμάνι ξεκίνησε πολύ δυνατά πραγματοποιώντας ένα αλάνθαστο πρώτο δεκάλεπτο, αφού προηγούνταν με 14 πόντους στο τέλος του (25-11).

Η "βασίλισσα" όμως δεν πανικοβλήθηκε και έφερε... τούμπα την κατάσταση, με αποκορύφωμα το "εξωπραγματικό" 4ο δεκάλεπτο όπου το επιμέρους σκορ ήταν 32-18 υπέρ των φιλοξενούμενων, με το τελικό 78-73 να ανεβάζει τους Ισπανούς στο 21-6, τη στιγμή που η Αρμάνι (11-16) βλέπει την οκτάδα να απομακρύνεται...