18.6 C
Παρασκευή, 3 Μαΐου, 2024

“Λύγισε” την Αρμάνι στην παράταση η Πέζαρο! (pic)

Σε ένα ματς που χρειάστηκε και το επιπλέον πεντάλεπτο της παράτασης για να αναδειχθεί νικητής, η Πέζαρο κατάφερε να πάρει μία σπουδαία νίκη απέναντι στην Αρμάνι Μιλάνο με 85-82.

Ο αγώνας ήταν ντέρμπι από την αρχή ως το τέλος με τις δύο ομάδες να μοιράζονται στο χρόνο υπεροχής στο παρκέ, χωρίς καμία όμως να μπορεί να ξεφύγει από τη σκιά της άλλης. Το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση. Ο Ντέβον Χολ πήγε στη γραμμή, είχε 1/ 2 βολές για να γράψει το 75-77 με κάτι λιγότερο από 4’’ στο χρονόμετρο. Ο Τζεράιαν Γκραντ έκανε το φάουλ, ο Ντάβιντε Μορέτι ήταν πιο ψύχραιμος και με 2/2 βολές έστειλε το παιχνίδι στην παράταση.

Στο επιπλέον πεντάλεπτο, σε ένα φινάλε για... γερά νεύρα, οι φιλοξενούμενοι ήταν άστοχοι σε κρίσιμες επιθέσεις, οι γηπεδούχοι ψύχραιμοι και η Πέζαρο πανηγύρισε μία σπουδαία νίκη με 85-82.

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Ταμπόνε με 21, ενώ για τους ηττημένους ο Χολ με 15.

Δείτε ΕΔΩ τα στατιστικά της αναμέτρησης.