23.5 C
Τρίτη, 8 Οκτωβρίου, 2024

Λάσο : «Είναι εκπληκτικό που είμαστε στο Φάιναλ Φορ»

Χαρούμενος εμφανίστηκε ο Πάμπλο Λάσο για τη νίκη της Ρεάλ στο ΟΑΚΑ και την πρόκριση της ομάδας του στο φάιναλ φορ της Βιτόρια.

Ο Ισπανός τεχνικός μιλώντας στην κάμερα της της NOVA ανέφερε πως είναι εκπληκτικό για το κλάμπ που βρίσκεται στο για μια ακόμη σεζόν στις τέσσερις κορυφαίες ομάδες της Ευρώπης :

«Σε αυτές τις μέρες κάθε κατάσταση είναι σημαντική. Στο δεύτερο δεκάλεπτο κάναμε κάποια λάθη, κάποιες ανόητες επιλογές. Αλλά επιστρέψαμε. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν εξαιρετικό.

Με προβάδισμα 2-0 παίξαμε με μεγαλύτερη ηρεμία. Βρήκαμε τους κατάλληλους παίκτες στην επίθεση και στην άμυνα είχαμε καλή ενέργεια. Είναι εκπληκτικό που είμαστε στο Φάιναλ Φορ, δουλέψαμε γι αυτό όλη τη σεζόν. Είμαι πολύ χαρούμενος για όλο το κλαμπ».