19.8 C
Κυριακή, 12 Μαΐου, 2024

Κύπελλο ΕΚΑΣΘ: Στους «8» ο Μ. Αλέξανδρος

Η ομάδα Νέων του Μ. Αλεξάνδρου επιβλήθηκε με 76-62 του Αετού στο Φίλυρο κι έγινε η πρώτη ομάδα που εξασφάλισε την πρόκρισή της στα προημιτελικά του Κυπέλλου ΕΚΑΣΘ.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν εξ αρχής το προβάδισμα στο σκορ και δεν το έχασαν μέχρι και το φινάλε, παρά την αντεπίθεση των παικτών του Θανάση Κασαπίδη στα τελευταία λεπτά. Έτσι, πέρασαν στους «8» και περιμένουν τώρα να μάθουν τον αντίπαλό τους, που θα είναι ο νικητής της αναμέτρησης ανάμεσα στους Γαλάζιους και τον Αστέρα Κουκλουτζά.

Διαιτητές: Δικταπανίδης, Δημακόπουλος.
Δεκάλεπτα: 12-16, 31-38, 51-59, 72-76.
Αετός Φιλύρου (Μητακίδης, Αντεδάκης): Δημητρίου, Λεπτοκαρίδης 3 (1), Τσοτουλίδης, Καριοφύλλης 6, Αργυράς 5 (1), Καλόγηρος 2, Βαφιάς 29 (3), Αλμπάνης 6, Καζαντζίδης 6, Τασόπουλος 9, Πολυζόπουλος, Παπανικολάου 6.
Νέοι Μεγάλου Αλεξάνδρου (Κασαπίδης): Σουλτάνης 17 (2), Καραβασίλης 2, Σακαλάκης 15 (2), Ορφανίδης 12 (2), Μακούλης 14 (3), Παντελίδης 1, Χατζηβούρκογλου 3 (1), Ζαγανάς 2, Γκολέμας 10.